Gremošanas sistēmas veselība

Gremošanas sistēmas veselībaGremošanas problēmas kā aizcietējums, vēdera pūšanās, gāzes vēderā un sāpīgi tualetes apmeklējumi ir ļoti ierastas.

Aizcietējumu rada zarnu nespēja atbrīvoties no tajās esošajiem sārņiem. Lielākā daļa gremošanas sistēmas problēmu ir saistītas ar noteiktiem pārtikas produktiem (gremošanas sistēmai neatbilstošs uzturs, šķiedrvielu un šķidruma trūkums pārtikā), dzīvesveidu (mazkustīgs dzīvesveids) vai stresu. Aizcietējumu var izraisīt arī dažādi medikamenti, piemēram, dzelzi saturoši preparāti, kuņģa skābi mazinoši līdzekļi, pretsāpju līdzekļi1. Taču labā ziņa ir tāda, ka gremošanas sistēmas problēmas parasti var atrisināt ar bezrecepšu medikamentu palīdzību, vienlaicīgi mainot dzīvesveidu2.

Sanofi piedāvā vairākus bezrecepšu medikamentus, kas var palīdzēt atvieglot gremošanas sistēmas problēmas, piemēram, aizcietējumu un gāzes vēderā. Latvijā gremošanas sistēmas problēmu ārstēšanai ir pieejami šādi bezrecepšu medikamenti:

Essentiale forte N 300 mg cietās kapsulas
Essentiale forte N 300 mg cietās kapsulas
Essentiale forte N 300 mg cietās kapsulas lieto, lai mazinātu simptomus, kas saistīti ar toksisku vai uztura izraisītu aknu bojājumu un hepatītu, piemēram, ēstgribas zudumu, spiediena sajūtu labajā paribē.
Essentiale forte N 600 mg cietās kapsulas
Essentiale forte N 600 mg cietās kapsulas
Essentiale forte N 600 mg cietās kapsulas lieto, lai mazinātu simptomus, kas saistīti ar toksisku vai uztura izraisītu aknu bojājumu un hepatītu, piemēram, ēstgribas zudumu, spiediena sajūtu labajā paribē.
Guttalax 7,5 mg/ml pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums
Guttalax 7,5 mg/ml pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums
Guttalax ir vietējas darbības vēdera izeju veicinošs līdzeklis, kurš stimulē resnās zarnas darbību un mīkstina vēdera izeju. 
Kā laksatīvs līdzeklis ar zarnu iedarbību, Guttalax specifiski stimulē kuņģa-zarnu trakta zemāko daļu (resno zarnu) iztīrīšanos dabiskā veidā. Tādēļ, Guttalax neietekmē gremošanu vai kaloriju un vērtīgu uzturvielu uzsūkšanos tievajās zarnās.
Ipraalox 20 mg zarnās šķīstošās tabletes
Ipraalox 20 mg zarnās šķīstošās tabletes
Ipraalox lieto īslaicīgai atviļņa simptomu (piemēram, dedzināšanas aiz krūšu kaula, skābes regurgitācijas) ārstēšanai pieaugušajiem.

Maalox 40 mg/35 mg/ml suspensija iekšķīgai lietošanai

Maalox ir antacīds līdzeklis, kas mazina paaugstinātas kuņģa skābes radītos simptomus. Šīs zāles lieto grēmu un barības vada - kuņģa atviļņa simptomātiskai ārstēšanai pieaugušajiem (un bērniem no 15 g.v.). Maalox pasargā barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas gļotādu.

Maalox 400 mg/400 mg košļājamās tabletes (nesatur cukuru)

Šīs zāles paredzētas grēmu un gastroezofageālā (kuņģa- barības vada) atviļņa simptomātiskai ārstēšanai pieaugušajiem un bērniem no 15 gadu vecuma.

Maalox 460 mg/400 mg/4,3 ml suspensija iekšķīgai lietošanai

Šīs zāles paredzētas grēmu un gastroezofageālā (kuņģa- barības vada) atviļņa simptomātiskai ārstēšanai pieaugušajiem un bērniem no 15 gadu vecuma.

Bezrecepšu zāles.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

Reklāmas devējs: SIA sanofi-aventis Latvia.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI


1https://www.emedicinehealth.com/constipation_in_adults/page2_em.htm
2https://www.nhs.uk/Livewell/digestive-health/Pages/gut-health.aspx