Klepus un saaukstēšanās

Klepus un saaukstēšanāsInficēšanās gadījumā saaukstēšanās simptomi parādās jau pēc dažām dienām. Saaukstēšanās simptomi parasti visizteiktāk izpaužas pirmo divu līdz trīs dienu laikā. Vidējais saaukstēšanās simptomu ilgums ir 7 līdz 10 dienas, taču tie var saglabāties ilgāk. Ir novērots, ka klepus turpinās divas vai trīs nedēļas (taču, ja klepus turpinās divas nedēļas, jākonsultējas ar ārstu).

Visbiežāk sastopamie saaukstēšanās simptomi ir:

  • sāpošs kakls - šī var būt agrīna tuvojošās saaukstēšanās pazīme 
  • tekošs vai aizlikts deguns 
  • šķaudīšana 
  • klepus 
  • balss aizsmakums 
  • slikta pašsajūta
Sanofi piedāvā vairākus bezrecepšu medikamentus, kas var palīdzēt atvieglot saaukstēšanās simptomus, piemēram, medikamenti pret klepu vai tabletes sāpošam kaklam. Latvijā klepus un saaukstēšanās simptomu ārstēšanai ir pieejami šādi bezrecepšu medikamenti:
Bronchicum 11,25 mg sūkājamās tabletes
Bronchicum 11,25 mg sūkājamās tabletes
Tradicionāli lietotas augu izcelsmes zāles saaukstēšanās slimību ar klepu ārstēšanai. Bronchicum veicina atkrēpošanu (šķidrinot krēpas), mazina elpceļu spazmas. Šī informācija ir pamatota ar daudzu gadu lietošanas pieredzi.
Bronchicum 150 mg/ml sīrups
Bronchicum 150 mg/ml sīrups
Bronchicum ir tradicionāli lietotas augu izcelsmes zāles, ko lieto kā atkrēpotājlīdzekli saaukstēšanās slimību, kuras pavada klepus, ārstēšanai.

Bronchicum veicina atkrēpošanu (šķidrinot krēpas), mazina elpceļu spazmas; laboratoriskos pētījumos tam konstatēta arī viegla antibakteriāla un pretsēnīšu iedarbība. Šī informācija pamatota ar daudzu gadu lietošanas pieredzi.
Bronchicum Elixir S šķīdums iekšķīgai lietošanai
Bronchicum Elixir S šķīdums iekšķīgai lietošanai
Bronchicum Elixir S ir tradicionāli lietotas augu izcelsmes zāles, ko lieto kā atkrēpotājlīdzekli saaukstēšanās slimību, kuras pavada klepus, ārstēšanai.

Bronchicum Elixir S veicina atkrēpošanu (šķidrinot krēpas), mazina elpceļu spazmas; timiānam (zāļu sastāvdaļa) laboratoriskos pētījumos konstatēta arī viegla antibakteriāla un pretsēnīšu iedarbība. Šī informācija pamatota ar daudzu gadu lietošanas pieredzi.

Lasolvan 15 mg/5 ml sīrups

Lasolvan aktīvā viela ambroksols stimulē krēpu sekrēciju elpceļos, veicina atkrēpošanu un atvieglo klepu.

Lasolvan ir krēpas šķidrinošs līdzeklis akūtām un hroniskām elpceļu slimībām, kam raksturīga patoloģiska krēpu veidošanās un apgrūtināta to izvadīšana.

Bezrecepšu zāles.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

Reklāmas devējs: SIA sanofi-aventis Latvia.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI


1http://www.nhs.uk/conditions/common-cold/symptoms/