Terapijas jomas

Multiplā skleroze (MS)

Multiplā skleroze (MS) ir viena no visbiežāk sastopamajām autoimūnajām, ilgtermiņa slimībām, kas ietekmē centrālo nervu sistēmu (galvas un muguras smadzenes) un izraisa invaliditāti, galvenokārt ietekmējot cilvēkus vecumā no 20 līdz 40 gadiem.

Šī slimība ir saistīta ar nervu apvalka mielīna, kas kalpo kā saikne starp centrālo nervu sistēmu un pārējo ķermeni, zudumu. Zūdot šai saiknei, parādās tādi simptomi kā nejutīgums, nogurums, redzes traucējumi un koordinācijas problēmas. Taču šī slimība pacientu vidū izpaužas dažādi, un nav tādu simptomu vai pārbaužu, uz kuru pamata var nepārprotami noteikt, vai cilvēkam ir MS, tāpēc var rasties grūtības diagnozes noteikšanā.1

Šobrīd MS nav pretlīdzekļu, taču tiek izmantotas trīs vispārīgas metodes slimības simptomu ārstēšanai un to progresēšanas palēnināšanai:

1) recidīva ārstēšana 
2) konkrētu simptomu ārstēšana 
3) ārstēšana recidīvu skaita mazināšanai2

Tāpat ikdienā ir pieejami rīki, ko MS pacienti var izmantot, lai ietekmētu vispārējo attieksmi pret šo slimību, kas, savukārt, var radīt pozitīvu ietekmi uz šo slimību. Sporta aktivitātes, labi uztura ieradumi, kā arī vispārējā aktivizēšanās un sociālā stimulēšana ir daži no paņēmieniem, kas var palīdzēt.

Sanofi progresīvi pēta MS, koncentrējoties uz tādu ārstēšanas līdzekļu izstrādāšanu, kas ne tikai kavē slimību, bet arī var novērst slimības jau radītos bojājumus.


1http://www.nationalmssociety.org/Symptoms-Diagnosis/Diagnosing-MS
2http://www.nhs.uk/conditions/multiple-sclerosis/treatment/
X

Mēs izmantojam sīkfailus mūsu tīmekļa vietnes satura nodrošināšanai/optimizācijai, kā arī analītiskiem/pielāgošanas mērķiem. Turpinot apskatīt mūsu tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu izmantošanas noteikumiem. Jūs jebkurā brīdī varat atsaukt piekrišanu. Ja vēlaties uzzināt vairāk par mūsu sīkfailiem un to dzēšanu, aicinām jūs iepazīties ar mūsu sīkfailu politiku un datu privātuma politiku.

OK